Haber

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Van’da oy kullandı

İSHAK KARA

Maçı Van’da HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan oynadı. Buldan, “Bugünkü seçimlerde 82 milyon seçmen için umut var. Bu gece büyük bir umutla, Türkiye’nin kaderinin değişeceği umuduyla tüm gözler sandıkta olacak. Türkiye’de her birey bu heyecanı ve umudu yaşamalı.”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, maçı Van Cumhuriyet Lisesi’nde yayınladı. Buldan daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Uzun zamandır çalışıyoruz, bugün emeğin karşılığını alma zamanı. Bugün Türkiye’nin her yerindeki tüm halkımız oyunu kullanacak. Oylarımızın tamamının barışa vesile olmasını diliyor, temenni ediyorum. bu ülkenin refahı, sevgisi, barışı, adaleti ve demokrasisidir.

Bu ülke uzun süredir büyük adaletsizliklerin, hukuksuzlukların yaşandığı bir ülke haline geldi. Ancak bugün yapılan seçimlerle birlikte bir değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hepimiz bekliyoruz. Bütün Türkiye halkları bekliyor.

82 milyon seçmenin bugünkü seçimlerden umudu var. Bugün Van’da oyumuzu kullanarak barış ve kardeşliğe olduğu kadar demokrasiye de vesile olması temennisiyle Türkiye’ye bu çağrımızı yapıyor, oylarımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Büyük bir umutla, Türkiye’nin kaderinin değişeceği umuduyla bu gece tüm gözler sandıkta olacak. Türkiye’de her birey bu heyecanı ve umudu yaşamalı. Çünkü insanlar uzun süredir karamsar. Aslında bir şeytani sistem var ve bu şeytani düzenin bugün itibariyle sona ermesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu anlamda oylarımızın Türkiye’nin buna vesile olmasına kaynak olmasını talep ediyoruz. Herkese başarılar dilerim, yolumuz hepimize açık olsun. Kesinlikle kazanacağımıza yürekten inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu