Ekonomi

Williams-Sonoma Hisseleri Dördüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarının Ardından İki Kez Yükseltildi

Williams-Sonoma (WSM) hisseleri Morgan Stanley analistleri tarafından şirketin “azalan müşteri talebine rağmen kar marjını koruma konusundaki tanınmamış kabiliyetine” dikkat çekilerek Underweight’ten Equal-Weight’a yükseltildi.

Analistler ayrıca WSM için hedef fiyatı 155 dolardan 270 dolara yükseltti ve 2024 ve 2025 mali yılları için projeksiyonları iyileştirdi.

Morgan Stanley ekibi, “WSM, gelir ve kar marjlarıyla ilgili en kötü zorlukları aşmış görünüyor ve şimdi şirketin ılık talep koşullarında operasyonel verimlilik üretme kapasitesini daha tam olarak kabul ediyoruz” dedi.

Analistler özellikle Ev Mobilyaları sektöründe olumlu bir değişim öngörüyor ve gerileme döneminin ardından istikrar ve genişlemeye geri dönüleceğini tahmin ediyor. Bu kategorinin 2023’teki %5,5’lik düşüşün aksine 2024 ve 2025’te neredeyse hiç değişmeden orta tek haneli rakamlara kadar değişen büyüme oranları yaşayacağını tahmin ediyorlar.

FVÖK marjlarının orta ve yüksek onlu yüzdeler aralığında güçlü kalacağını öngören analistler, FVÖK’te orta tek haneli büyümeye dönüşün gerçekçi olduğuna inanıyor.

Eş zamanlı olarak, WSM’nin notu Goldman Sachs tarafından da Sat’tan Nötr’e yükseltildi. Finans şirketinin analistleri, perakende şirketinin “kar marjlarını yüksek tutmayı başardığını ve performansın hem dördüncü çeyrek hem de 2024 projeksiyonları için beklentileri aştığını” belirtti.

Goldman Sachs ayrıca fiyat hedefini 154$’dan 263$’a yükseltti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu